Whiskology ויסקי בלוג

לשתות וויסקי בן 30 מכוס פלסטיק

2 ביולי, 2006 מאת Islay‏ · 11 תגובות

נאמר הרבה (וגם אצלי נאמר קצת) על התרומה של כוס טובה לחוויית הוויסקי, החל מהחומר ממנו עשויה הכוס ועד לצורת הכוס שמכוונת את הוויסקי לקולטני טעם ספציפיים על הלשון. אבל לא כולם מתעכבים על דקויות, ומסתבר שיש מי שההנאה העיקרית שלו מכוס וויסקי היא לנפץ אותה על ראש של מישהו.

לפני כמה חודשים נאסרו בגלזגו השימוש וההגשה בכוסות ומיכלי זכוכית בפאבים ומועדונים שיש להם רשיון מיוחד לפעילות עד שעה מאוחרת (הרשיון הסטנדרטי מחייב הפסקת הגשת משקאות אלכוהוליים ב-23:00). הרעיון מאחורי האיסור הוא צמצום השימוש האלים בזכוכית ע"י אנשים רווי אלכוהול וכתוצאה מכך, צמצום הנזקים והפגיעות. בתחילת יוני הכריזה ועדת הרישוי של גלזגו שהשימוש בכוסות ומיכלי זכוכית בפאבים ומועדונים ייאסר כליל החל מינואר הקרוב. גם פאבים מתמחים שמחזיקים מאות סוגי וויסקי נדירים ייאלצו, לפי החלטה זו, להגיש אותם בכוסות פלסטיק (וזה נכון כמובן גם לבירה וליין).

איגוד הבירה והפאבים הסקוטי (SBPA) פנה לבית המשפט על מנת לבטל את המהלך בטענה שהאיסור הגורף הוא תגובה חסרת פרופורציות לחלוטין להיקף הקטן של האלימות בשימוש בזכוכית. האיגוד טען שהאיסור יגרום לפגיעה עצומה בבתי עסק ובחיי התרבות בגלזגו וכן לפגיעה בתיירות, שכן האיסור ייצור רושם שגלזגו היא עיר מסוכנת ואלימה. יש לציין שהאיגוד לא התנגד לעצם הרעיון אלא לאיסור הגורף, וטען שהאיסור צריך להיבחן לגופו של כל עסק ועסק.

ועדת הרישוי של גלזגו החזיקה בעמדתה במשך כשלושה שבועות. לפני כשבוע וחצי הודיעה הועדה שהיא חוזרת בה מהחלטתה המקורית ותפעיל את האיסור אך ורק עבור מועדונים בעלי רשיון לפעילות מאוחרת, ועבור פאבים בהם יש היסטוריה של אלימות תוך שימוש בזכוכית. אפשר לנשום לרווחה ולהרים כוסית (פלסטיק). :)

נ.ב. השבועות האחרונים היו עמוסים ומתישים במיוחד, כולל מהפכי קריירה (זה חצי עצוב וחצי שמח), שינויים גיאוגרפיים (הידד, אני שוב תל אביבית!) ותאונת דרכים (לא רצינית אבל כואבת, שכנראה תמשיך לכאוב לי עוד כמה זמן, בייחוד בישיבה ממושכת מול המחשב). מקווה שמעכשיו יהיה בסדר.

נושאים: ענייני אלכוהול אחרים

11 תגובות עד כה ↓

 • 1 eli7 // 2 יולי, 2006 בשעה 13:21

  כוסות פלסטיק זה באמת גרוע. אפילו לבירה, או מיץ.

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך יולי 2nd, 2006 17:54:

  עם מיץ בפלסטיק אני יכולה לחיות. :)

  [Reply]

 • 2 רג נעל // 2 יולי, 2006 בשעה 13:22

  וואו, זה יכול להיות ממש מבאס לשבת בפאב בסקוטלנד ולשתות וויסקי מכוס פלסטיק… :בכלל, מה קורה עם כל האיזור שם? בסקוטלנד אסור לשתות בכוסות זכוכית, באירלנד אסור לעשן בפאבים.. האלכוהול דפק להם את השכל..

  והתאונה הזאת היא סימן, שצריך פחות לשבת מול המחשב ויותר לצאת מהבית (כנראה שגם אני צריך לעבור איזה תאונה קטנה..)
  אבל חוץ מזה, תחלימי מהר.

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך יולי 2nd, 2006 18:09:

  זה רק בגלזגו, ורק במועדונים ובארים מועדים לפורענות. בוא נגיד שאם אתה יושב בפאב בגלזגו ומגישים לך בכוס פלסטיק, כדאי לך להסתכל ימינה ושמאלה, לגונן על הראש ולהתקפל משם. לגבי סיגריות כבר הבעתי פה ושם את דעתי הלא פופולארית – בהחלט הייתי מעדיפה לראות פחות סיגריות (או בכלל לא) בפאבים ובכלל במקומות ציבוריים.

  התאונה הזאת דוקא עשויה להביא למסקנה ההפוכה: שמסוכן בחוץ אז עדיף להישאר בבית מול המחשב במקום להסתובב בכבישים… מה שכן, זה בהחלט שינה לי בבת אחת את ההרגלים. אני יושבת פחות מול המחשב בשעות הפנאי, ובמה שנוגע לעבודה אני משתדלת לעשות הפסקות תכופות מהמחשב (והפסקות מעבודה זה תמיד מומלץ). תודה על איחולי ההחלמה.

  [Reply]

 • 3 Nophs // 2 יולי, 2006 בשעה 22:57

  ויסקי בכוסות פלסטיק?
  םא כבר, שימציאו פלאסקים חד פעמיים.

  תרגישי טוב.

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך יולי 3rd, 2006 11:13:

  תודה. :)

  [Reply]

 • 4 NERI 30 // 4 יולי, 2006 בשעה 13:06

  מעניין אם שתית וויסקי כדי להחלים מן הפציעה

  בכל מקרה בריאות שלמה יקירתי .

  נ.ב. אנא תמליצי לי על סינגלמאלט לרכישה כמתנה למי שחדש לגמרי בעולם המאלטים והתנסה רק בבושמילס
  ושלא יקרע לי תארנק…

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך יולי 5th, 2006 14:29:

  דוקא לא, לא שתיתי וויסקי כבר כמה שבועות. בדיעבד זה דוקא רעיון טוב.

  לצערי אני לא מתמצאת במחירים של וויסקי בארץ, אבל נדמה לי שאי אפשר להשיג פה סינגל מאלט בפחות מ-300 ומשהו ש"ח, לא? לגבי המלצה, אולי תנסי את השיטה שתיארתי בפוסט החדש? נראה לי שוויסקי מקטגוריות B, D ו-E ייענו לדרישות.

  [Reply]

  מאת י. בתאריך יולי 7th, 2006 18:30:

  יש איזה גלן אחד (גרנט?) שאפשר לקנות במחיר סביר (פחות מ 200 שקל פעם אחרונה שבדקתי) הוא קליל מאוד ומיועד לצעירים ומתחילים.

  אישית אני מעדיף בלנדים איכותיים על סינגלים איכותיים (ג’וני שחור, בלנטיינס 12 וכאלו) על פני סינגל מאלטים, המחיר דומה בדרך כלל אבל הטעם עדיף בעיני.

  זה מה שקוראים דפוק במידה.

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך יולי 9th, 2006 15:05:

  גלן גרנט? אולי אתה מתכוון לגרנט’ס? הוא לא סינגל מאלט אלא בלנדד אבל יש לו כמה פינישים נחמדים והוא לא רע בכלל. אבל כמו שאמרתי, אני לא מכירה מחירים של וויסקי אז ייתכן מאוד שאתה צודק ויש סינגל מאלט במחיר הזה.

  איזה סינגל מאלטים טעמת שהעדפת על פניהם ג’וני שחור? אולי נעשה לך פה איזה סדרת חינוך…

  [Reply]

  מאת י. בתאריך יולי 9th, 2006 18:05:

  אז ככה, הרצתי חיפוש קצר (אבל ממש ממש קצר) ב google ומצאתי את הלינק הזה
  http://timeout.co.il/default.asp?Category=SpecialProjectsArticle&id=50&WriterID=&IsFree=undefined
  אני לא יודע מה המחיר בחנויות אבל אם יחס המחירים לבקבוק ולכוסית נשמר, הבקבוק אמור לעלות בסביבות ה 150 – 200 שקלים.

  אני ראיתי אותו בחנות המשקאות של נפתלי בדרך השלום ליד תחנת הדלק בקצת פחות מ 200 אבל יכול להיות שהמחיר עלה מאז.

  בקשר לטעם שלי, הוא באמת חריג ולראיה, אני אוהב J&B, והמשקה שאני שותה הכי הרבה בזמן האחרון זה קוורבו. אז זה שאני מעדיף ג’וני שחור על גלןפידיך או גלןמורנג’י זה לא כזה חמור.

  חוץ מזה יש לך אחלא בלוג ואני מאוד נהנה לעיין בו.

  [Reply]

השארת תגובה


:mrgreen::|:twisted::arrow:8O:):?8):evil::D:idea::oops::P:roll:;):cry::o:lol::x:(:!::?: