Whiskology ויסקי בלוג

Islay 29 years old single cask, bottled 2007

31 בדצמבר, 2007 מאת Islay‏ · 14 תגובות

עוד שנה אזרחית מסתיימת, ולמרות שאני לא מחבבת יותר מדי את ההצמדות לתאריך הלועזי כדי לסכם סיכומים, אני דוקא במצב רוח סיכומי ולכן אני אנצל את ההזדמנות. 2007 היתה שנה די מטורפת ומלהיבה בחיים שלי מהרבה בחינות, אבל בואו נצמד לאלכוהול ונעשה את זה ממוספר, ברשותכם:

1. השנה בכלל לא היתה שנת וויסקי מבחינתי אלא דוקא שנת ג'ין. התחלתי בגישושים ראשונים איפשהו לקראת סוף 2006, והג'ין לגמרי הפך לפייבוריט שלי השנה, עם הנדריקס בראש הרשימה (מתי אני אשיג לי כבר בקבוק??) ואחריו דוקא גורדונ'ס. וכן, זה אחרי סיבובים על ביפיטר, טנקרי, בומביי ספייר, פלימות' ואפילו Q. יש בגורדונ'ס משהו יותר מחוספס ומתובל שאני מחבבת.

2. השנה הרגשתי התעוררות עצומה מסביב בכל מה שנוגע לתרבות ושיח אלכוהול. הפורומים מלאים באנשים שמסבירים בכובד ראש או בעליצות על וויסקי סינגל מאלט, לא מתביישים להשתמש בלקסיקון הרלוונטי ומעופפים בין נימות, טעמים וניחוחות בלי למצמץ. כמות בלוגי האלכוהול עלתה פלאים, יותר ברים מסביב מחזיקים אוסף מכובד של אלכוהול פרימיום בכלל ווויסקי בפרט, יותר אנשים יושבים על ברים עם כוס של משהו מעניין ביד במקום "משהו-רדבול" או "משהו-סאוור" (לפחות במקומות שאני נמצאת בהם), וכל זה מבלי להזכיר בכלל את הפריחה בתחום הבירה. זה קשור גם לייבוא מקיף וסדיר של יותר מותגי פרימיום, וגם לאיזו שקיעה של הגל שדגל עד לא מזמן בלכנות כל דבר שמשיק לתרבות "פלצנות". השנה זה היה בסדר לחפש טעמי עץ וכבול בוויסקי, להחליף את הגולדסטאר בבירה טראפיסטית, לגלות סקרנות ולהתנסח היטב. אולי גל ה"הכל פלצנות" היה סתם ביטוי אחרון של חרדה לנוכח עולם תרבותי מרתק, מתחדש, מתפתח ומתפשט.

3. השנה היתה שנת בלוגים בשבילי. הבלוג הזה אמנם מלווה אותי כבר ארבע שנים ואפילו בו אני לא כותבת מספיק, אבל זה לא מנע ממני לפצוח בבלוגים נוספים: יאללה מי בא, Veni Vidi ועוד אחד בתחום המקצועי שלי שלא כאן המקום להרחיב עליו. יוחאי טוען שזה סתם מבלבל, שקשה לעקוב ושזה עניין של זמן עד שיימאס לי מהפיצול, אני אראה את האור ואחבר את הכל לבלוג אחד. בינתיים נעים לי ככה, מפוצל, מחולק ומקוטלג, כל פינה והנושא שלה.

4. למרות שאני לא כותבת הרבה, גיליתי השנה שהבלוגים האלה שזורים בחיים שלי הרבה יותר ממה שחשבתי. בלוג הוויסקי הביא לי השנה המון אנשים חדשים לחיים. קולגות, מכרים חביבים, שותפים לתחומי עניין וגם חברים טובים של ממש. ולא, אני לא סופרת פה שום וירטואליים. שני הבלוגים החדשים קמו בעצם בעקבות חלק מהאינטראקציות האלו, ועוזרים לי לחבר בין חברים ישנים לחדשים, את כולם אלי ואת עצמי לעיר הזאת שהתאהבתי בה מחדש בשנה האחרונה (וגם התעצבנתי עליה, ושוב אהבתי, ושוב וכו').

5. השנה החלטתי סופית לקחת את הבלוג הזה צעד קדימה לדומיין ואחסון משלו. ההחלטה הבשילה, התחלתי לעבוד על זה, אבל נתקעתי בכל מיני דברים קטנים בדרך. צריכה לעשות מאמץ ולגמור עם זה, אולי אפילו עוד השבוע (זאת נחשבת החלטה ל-2008? )

זה העניין עם ביקבוקי single cask. הם חד פעמיים, וגם אם הם היו מצויינים, הם בלתי ניתנים לשחזור כשהם נגמרים. מקסימום בזכרון. ואני, אני אוהבת תמיד לשמור פיסה מהעבר בהישג יד, כזו שתעורר את הזכרון בשעת הצורך. בכל בקבוק סינגל מאלט ייחודי שעומד להיגמר אני תמיד שומרת כמה לגימות בקצה ומשאירה בארון הוויסקי. אני יודעת שהאוויר בבקבוק הורג אותו, אני יודעת שהאלכוהול מתנדף, הריח מחוויר לאט לאט ונעלם וגם הטעם כבר לא אותו הדבר, אבל יש שם בכל זאת איזה רמז שמזכיר את היצירה ששכנה בבקבוק הזה פעם, ואת כל הרגעים שהוא ליווה. הסיכום הקטן הזה הוא כמה לגימות אחרונות בבקבוק ה-Islay 29 years old single cask, bottled 2007, והגיע הזמן לשים אותו בצד.

נושאים: דברים אחרים

14 תגובות עד כה ↓

 • 1 אודיסאוס // 31 דצמבר, 2007 בשעה 14:59

  תביאי בבקשה לינקים מסודרים לכל הבלוגים שלך :)

  [Reply]

 • 2 עירא // 31 דצמבר, 2007 בשעה 15:51

  יפה גם נאה! אני רק חושב שאת רואה יותר מעריכי אלכוהול כי את מסתובבת בינהם ולא כי השוק ממש משתנה בקצב כזה (למרות שיש גם יש הבדל ושינוי, ויעידו המדפים המתרחבים של הסינגלים בדיוטי פרי על חשבון מדפי הבלנדים)

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך דצמבר 31st, 2007 16:20:

  תודה תודה.
  לא חושבת שזאת רק החברה שאני מסתובבת בה. אני רואה את זה בסביבות שונות אצל אנשים שונים, שאם היית שואל אותם לפני שנה הם לא היו מדמיינים שהנושא הזה בכלל יעניין אותם. משהו קורה השנה, אני חושבת שזה קשור בעיקר לשיווק והחדרת מותגים. בשנה שעברה זה היה קצת יותר בולט עם וודקה, ונדמה לי שהשנה, מהבחינה הזאת, היא שנת הוויסקי. אולי יטייל לפה איזה מישהו מהתחום שיוכל לאשש (או להפך) את הסברה הזאת.

  [Reply]

 • 3 אלעד // 31 דצמבר, 2007 בשעה 15:51

  יפה.

  [Reply]

 • 4 ליאור // 31 דצמבר, 2007 בשעה 18:02

  מזל טוב !

  מסכים ומזדהה עם הפסקה האחרונה

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך דצמבר 31st, 2007 23:15:

  מסתבר שאנחנו סנטימנטליים, כולנו. :)

  [Reply]

 • 5 אור // 31 דצמבר, 2007 בשעה 21:55

  אהבתי מאוד.
  שנה טובה ומלאת אלכוהול איכותי!

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך דצמבר 31st, 2007 23:18:

  תודה. איך היתה השמפניה? :D

  [Reply]

  מאת אור בתאריך ינואר 3rd, 2008 9:26:

  הייתה סבבה. אם תקראי את הפוסט האחרון תביני.
  למזלי הייתה המוווווןןןן שמפנייה.

  [Reply]

 • 6 העטלף המעופף // 31 דצמבר, 2007 בשעה 22:39

  באמת כבר התחלתי לתהות לאן נעלמת, טוב שאת כאן.

  [Reply]

  מאת Islay בתאריך דצמבר 31st, 2007 23:22:

  אני תמיד כאן, לפחות עד שאני אעבור למקום החדש.
  ואתה כמובן מוזמן לדלג אחרי גם אל הבלוגים האחרים…

  [Reply]

  מאת העטלף המעופף בתאריך דצמבר 31st, 2007 23:30:

  :)
  בגילי כבר קשה לדלג.

  [Reply]

 • 7 עודד // 1 ינואר, 2008 בשעה 9:37

  ביקבוק משובח. מתי במכירה פומבית?
  :-)

  [Reply]

 • 8 Adi Kahan // 29 ינואר, 2008 בשעה 11:16

  איילה יקרה,
  אם בג’ין עסקינן, הייתי מציע לך לטעום מ-TEN של טנקריי.
  לטעמי, את הג’ין הזה יש לשתות נקי לחלוטין.
  ניתן להשיג בחו"ל (בייחוד בשדות תעופה) ואצלי בבית :-)"

  [Reply]

השארת תגובה


:mrgreen::|:twisted::arrow:8O:):?8):evil::D:idea::oops::P:roll:;):cry::o:lol::x:(:!::?: