Whiskology  ויסקי בלוג

יאללה מי בא – דברים מעניינים לעשות, במיוחד בתל אביב

23-30/9/10 פסטיבל הסרטים בחיפה – מחווה לג'ון יוסטון, הקרנת עותק חדש ומשוחזר של "רסיסי חיים" ומסביב כל שאר הדברים שיש תמיד בפסטיבלי סרטים. כלומר, סרטים. אני אוהבת במיוחד את הפסטיבל הזה כי יש בו אוירה מצויינת, לא כבדה ולא נפוחה כמו בירושלים למשל, וגם בגלל ששנה שלמה אני מחכה לביקור השנתי בסנדוויץ' בר על הכרמל. זה הסנדוויץ' הכי טוב בארץ, ולא מעניין אותי מה אומרים (למרות שהרוב אומרים שזה הסנדוויץ' הכי טוב בארץ). הנה כמה סרטים שנראה לי שהולכים להיות מעניינים. הראשונים הם אלה שאני הולכת אליהם, ומי שרוצה להצטרף מוזמן – כמה שיותר אנשים יותר שמח. אחריהם עוד כמה שתפסו לי את העין, אבל לא אספיק לראות.

האיש שרצה להיות מלך האיש שרצה להיות מלך – במסגרת המחווה לג'ון יוסטון. עם שון קונרי ומייקל קיין. לפי ספר של רודיארד קיפלינג. 1975.

המתים המתים – במסגרת המחווה לג'ון יוסטון. הסרט האחרון של ג'ון יוסטון, לפי סיפור קצר של ג'יימס ג'ויס. 1987.

המלכה האפריקאית המלכה האפריקאית – במסגרת המחווה לג'ון יוסטון. עם המפרי בוגארט, קתרין הפבורן, 1951.

רסיסי חיים רסיסי חיים – עותק חדש ומשוחזר לרגל 40 שנה לסרט. עם ג'ק ניקולסון, בסרט שבו הוא כנראה המציא את המניירות המעצבנות שלו, ולשם שינוי הן דווקא מתאימות. 1970.

רד היל רד היל – אוסטרלי, חצי מערבון וחצי מותחן אפל. 2010.

סיבוב הופעות סיבוב הופעות – צרפתי, מחווה לבורלסק האמריקאי. הבמאי מתייה אמלריק מוכר יותר כשחקן (למשל "הפרפר ופעמון הצלילה"), והוא משחק גם כאן. 2010.

ולהלה ולהלה – דני, אבל דובר אנגלית (כשהוא בכלל דובר). מתארים אותו כאפל ומהפנט ואלים, ומהטריילר נראה שהם צודקים. מי שראה את "ברונסון" של אותו במאי זוכר שגם אותו תיארו כאלים מאוד, אבל אני לא זוכרת שם משהו קיצוני במיוחד, ואני לא חובבת אלימות בסרטים. מצד שני, אולי הדחקתי. בחיי שאני לא יודעת, אבל הטריילר נראה, ובכן, אפל, מהפנט ואלים. 2009.

גנב עירוני גנב עירוני – הסרט השני של בן אפלק כבמאי, ואומרים שהוא דווקא טוב בזה. מותחן פשע ושות'. 2010.

איך סיימתי את הקיץ איך סיימתי את הקיץ – רוסי, על תחנה מטאורולוגית קטנה באי רוסי שומם בים הארקטי. זה לגמרי הימור, אבל משהו בטריילר תפס אותי. 2010.

ההיפוך ההיפוך – פולני. כן, פולני. אני ממש הרפתקנית השנה, בדרך כלל אין לי סבלנות בכלל לסרטים מזרח-אירופאיים, אבל שוב משהו בטריילר תפס אותי. שחור-לבן (ולפי הביקורות, מוצדק ויפהפה ולא סתם גימיק), למרות שהוא מ-2009.

ועוד כמה שנראים מעניינים:
המסע האחרון, השודד, צלם – חייו ויצירתו של ג'ק קרדיף (את זה אני ממש מתבאסת שלא יצא לי לראות), אדם עדין למדי, מארוונקול, היטלר בהוליווד, והמחווה ליאשוג'ירו שימאזו – האורות של אסקוסה, מעלליהם של השלושה, וכך הולכת אהבתי.

29/1/10 שגעון 13 – הסרט הראשון של פרנסיס פורד קופולה מ-1963 הוא B movie, כולל טירה אפלה, רוצח עם גרזן, טביעות באגם והכל, אבל בכל זאת, קופולה. במסגרת מחווה למפיק רוג'ר קורמן. שישי בחצות, סינמטק תל אביב.

dementia13

1/2/10 פיטר גרינאווי, הרצאת אורח "כיוונים חדשים" – פיטר גרינאווי מגיע למוזיאון תל אביב כדי להכיר את אוספי המוזיאון ולבדוק אפשרויות לשיתוף פעולה. על הדרך הוא ייתן הרצאה על הכיוונים החדשים שמעניינים אותו, שנמצאים אי שם בחיבור רב תחומי בין אמנויות שונות (ומי שראה את "משמר הלילה" של גרינאווי לפי רמברנדט יודע במה מדובר). מ"סתם" קולנוע כבר נמאס לו. הולך להיות מעניין, ואולי גם מקומם. יום שני ב-20:00, מוזיאון תל אביב.

3/2/10 Gutbucket – להקה ניו-יורקית שמשלבת ג'אז עם פרוג-רוק ומטאל והרבה גרוב, במסגרת פסטיבל ג'אז תל אביב. מחיר מיוחד – 60 ש"ח במקום 119 בקופת הסינמטק, מילת הקסם: קוד הנחה 2222. רביעי ב-23:00, סינמטק תל אביב.

ניתן להגיב

ניתן להגיב עד כה ↓

  • עדיין אין תגובות...ניתן להגיב על ידי מילוי הטופס למטה.

השארת תגובה


:mrgreen::|:twisted::arrow:8O:):?8):evil::D:idea::oops::P:roll:;):cry::o:lol::x:(:!::?: